Wetenschappers onderzoeken al langer wat de mogelijkheden van organische moleculen kunnen zijn, omdat ze veel lichtgevoeliger zijn. Bij optische technologie geldt namelijk: hoe sterker een materiaal op licht reageert, hoe sneller de informatieoverdracht.
Het nieuwe molecuul reageert 50 procent sterker op licht dan welk organisch molecuul dan ook dat ooit werd getest. Daardoor is het materiaal geschikt om te gebruiken in optische technologie, zoals snellere internetverbindingen of systemen voor grotere geheugenopslag. De nieuwe organische moleculen zijn gemaakt in China en werden getoetst aan de optische theorieën van Mark Kuzyk, fysicaprofessor aan Washington State University. Professor Koen Clays, de betrokken nanotechnoloog van de Katholieke Univesiteit Leuven, zegt in een toelichting, dat als iedere computer via zo'n koolstofmodulator op de glasvezelsnelweg wordt aangesloten, je met 150 GB per seconde zou kunnen internetten. Of te wel: 37.500 keer sneller dan de gemiddelde adsl-verbinding.
Het onderzoek is een revolutionaire doorbraak voor de mogelijkheden van informatieoverdracht. Maar zover is het nog lang niet, aldus Clays. De volgende stap is eerst het ontwikkelen van een nieuwe elektro-optische modulator (EOM) in dit nieuwe organische materiaal en het testen op capaciteiten, zodat we snel en veel informatie via het internet kunnen versturen. Maar zo snel gebeurt dit dus nog niet :-)